Programy 

 

- ŽENA A MUŽ NEJEN V RYTMU TANGA -

Soňa Vimrová - kytara
Miroslav Žára - kytara


NOVINKA 2016/2017

Originální projekt hudební formace členů Duo Manera, Soni Vimrové a Miroslava Žáry, žáků Prof. Štěpána Raka v rytmu argentinského tanga. Večer plný temperamentu v kvalitním podání dvou mistrů kytary.

 

- GEORGE GERSHWIN - MUŽ, KTERÝ NEODEŠEL -

Edita Adlerová - mezzosoprano
Petr Vacek - akordeon

Martin Jančík - bezpražcová basa
Václav Česák - bicí

Jedná se o jedinečný projekt, který je sestaven převážně z díla světoznámého autora nezapomenutelných skladeb, George Gershwina. Originalitu programu jistě podtrhne netradiční obsazení, které nabízí úplně nový, kouzelný zvuk a souhru. Aranže jsou z pera vycházející akordeonové hvězdy Petra Vacka, který neopomněl ani na Rhapsody in Blue. Mezi písněmi bude jistě každý znát slavný kus z opery Porgy a Bess Summertime, ale i písničky GG ze slavné doby počátků amerického muzikálu, jako například The Man I Love, Embraceable You, I Got Rhytm nebo Somebody Loves Me. Celý pořad má dramaturgickou gradaci. Je to večer moderovaný, provázený autentickými citáty Gershwinových lásek a jeho současníků. Tím se velmi zpřítomní jak zajímavá a skvělá Gershwinova osobnost, tak i atmosféra slavné éry třicátých let v Americe.

Obsazení je ideální kompletní, ale je možné tento program uvést i v obsazení zpěv a akordeon, v komornějším duchu.

Tento pořad je zvučený. Mikroport pro zpěvačku máme vlastní, potřeba je pouze jednoduchá aparatura.

K tomuto pořadu je natočeno i stejnojmenné CD !- ŠPANĚLSKÝ VEČER S CARMEN -

Edita Adlerová - zpěv a formace La Magia del Flameco ve složení: Lola Karpenka - tanec flamenco
                                                                                               Miroslav Žára - kytara, zpěv
                                                                                               Anna Štěpánová - housle
                                                                                               Juraj Papi Garaj - cajón, kytara, zpěv

Tento program je velmi vhodný pro milovníky španělské hudby, která má v sobě hodně temperamentu a přináší rytmy slavného a charakteristického tance flamenco. Komponovaný program se živou hudbou, je vytvořen pěveckými a tanečními vstupy, kde se objevují nejslavnější hudební kusy se španělskou tematikou, jako je Bizetova Carmen, nebo písně F. G. Lorcy a M.de Fally. Edita Adlerová se tematikou zpracování Carmen věnuje celou svou pěveckou kariéru. Vytvořila již několik úspěšných pořadů a programů s tímto námětem. Tento koncert je ve vynikajícím obsazení - profesionální flamencová tanečnice Lola Karpenka mistrně předvede nejkrásnější tance v kouzelných kostýmech, kytarových partů se ujal skvělý kytarista Miroslav Žára, žák Štěpána Raka. Miroslav Žára se již po několik let věnuje jak klasické kytaře, tak interpretaci flamenca. Dokonalý hudební zážitek obohatí precizní housle Anny Štěpánové a nemůže chybět ani perkusní nástroj cajón Juraje Papi Garaje, který neodmyslitelně patří k tomuto stylu. Tato kombinace, výběr skladeb a osobitý projev všech protagonistů zaručuje opravdu nevšední autentický zážitek.


- AVE MARIA -

Edita Adlerová - mezzosoprano
Vladimír Roubal - varhany / Tomáš Hála/Augustín Kužela - klavír

Program „Ave Maria“ je čistě sakrálního charakteru, vhodný převážně do chrámů, kde je zachována autenticita prostoru. Je však možné ho uvést i v divadlech či kulturních domech, kde se provádí za doprovodu klavíru. Program koncertu je dramaturgicky ucelen v jednom tématu - modlitbě „Ave Maria“, kterou po celá staletí zhudebňují snad všichni skladatelé. Je zajímavé sledovat, jak který autor tuto překrásnou modlitbu ztvárnil a jak se pojetí liší jak vlivem osobnosti autora, tak i epochou, ve které žil. Nalezneme zde jak velice známé kompozice „Ave Maria“ od F.Schuberta, Ch.Gounoda - J.S.Bacha, C.Francka nebo G.Cacciniho, tak i méně známé kusy jako například „Ave Maria“ od G.F.Händela, C.Saint-Saënse, A.Dvořáka či R.Stolze. Jako perla zazní tato modlitba formou árie z opery Othello G.Verdiho, který text vložil do úst Desdemoně. Krásné písně jsou proloženy efektními instrumentálními kusy, které podtrhují a umocňují meditační atmosféru projektu.
Tento program je vhodný jako doprovodný program k různým církevním svátkům, jako program festivalů i jako samostatný koncert.

Program je doplněn stejnojmenným CD „Ave Maria“, které je k dispozici na všech koncertech.


- CANTO DOLCE - PŘÍBĚHY LÁSKY -


Edita Adlerová - mezzosoprán
Anna Hlavenková - soprán

Alfred Strejček - recitace

Program je poutavým vyprávěním starodávných příběhů lásky. Je sestaven z árií slavných italských autorů nejkrásnějších světových melodií - Pergolessi, Caccini, Scarlatti, Marcello, Caldara, Monteverdi - za doprovodu klavíru, cembala, nebo komorního orchestru. O sólové party se podělí Anna Hlavenková a Edita Adlerová. Jejich zpěv může být vystřídán působivou recitací krásných odvážných veršů plných emocí v podání vynikajícího recitátora s kouzelným hlasem, Alfreda Strejčka. Dobový charakter představení je dokreslen jednoduchou, ale působivou dekorací – svícny s hořícími svíčkami, drapérie, kostýmy. Pořad je technicky nenáročný, ale velmi efektní. Je vhodný do komorních prostor – sály menších divadel, zámecké prostory, galerie, komorní sály kulturních domů, festivalové koncerty.  Hudba je hrána akusticky. Kvalita produkce je garantována obsazením renomovaných umělců.
Tento pořad byl vybrán jako projekt na dva významné festivaly - Hudební festival Ludwiga wan Beethovena v Teplicích a Festival Jaroslava Krčka v Lomnici nad Popelkou. Také byl nominován na koncertní turné ve Španělsku.
Obdobnou formou je možné tento pořad umístit i do chrámů. Výběr repertoáru je jiný, sakrálního charakteru, který je do kostelů vhodný. Jako doprovodný nástroj mohou být varhany - v tom případě zní hudba z kůru, nebo elektronické varhany - soubor může být umístěn před publikum.

 

- SVĚT SLAVNÝCH OPERET -

Edita Adlerová - mezzosoprán
Michal Pavel Vojta / Milan Pelikán - tenor
Augustín Kužela - klavír

Jedinečný program, sestavený speciálně pro milovníky operetního žánru. Nechybí nejslavnější a nejkrásnější árie a duety z Kálmánovy Čardášové princezny, Lehárova Paganiniho, Země úsměvů a Veselé vdovy, nebo Strassova Cikánského barona. Zazní i slavná melodie J. Strausse "Na krásném modrém Dunaji". Na závěr celého koncertu je zařazen duet "Jen výše, jen výše ty číše" z opery La Traviata G. Verdiho, kterou dramaturgicky vyvrcholí program plný známých a kouzelných hitů operety. V průběhu tohoto kusu může být podáván sekt do publika, symbolicky několik skleniček a použit efekt vystřelovacích konfet. Tento program je vhodný do divadel i do koncertních sálů.


 - ROMANTICKÉ VEČERY S ČESKOU I SVĚTOVOU OPEROU-

Petra Froese - soprán
Edita Adlerová - mezzosoprán
Augustín Kužela/Tomáš Hála - klavír

Večer nejslavnějších operních árií a duetů českých a světových skladatelů žijících v období od klasicismu až do vrcholného romantismu - W.A.Mozart, G.Bizet, J.Offenbach, C.M.von Weber, G.Puccini, nebo J.Verdi. Nebudou chybět ani čeští autoři - A.Dvořák se svou světoznámou a všude milovanou operou Rusalka, ze které zazní nejznámější árie „O měsíčku“, nebo „Čury mury fuk“ - slavná árie Ježibaby. Dále je zastoupen B.Smetana s národní operou „Prodaná nevěsta“ , ze které posluchači uslyší árii Mařenky. Výstupy doplní i prolínání různých kostýmů sólistek, které dokreslí atmosféru jednotlivých výstupů. Program je moderovaný a to vzhledem ke složení publika dvojjazyčně - česky a německy. Všechna díla zazní v originálních jazykových verzích (čeština, němčina, italština, francouzština). Je velmi vhodný pro vícejazyčné publikum.

Na repertoáru jsou například tyto skladby:

G.Puccini - Gianni Schicchi - árie Lauretty
C.Saint  Saens – Samson a Dalila – árie Dalily
C.M.von Weber - Čarostřelec - árie Agáty
L.Delibes – Lakmé – Flower duet
G.Bizet – Carmen – Habanera, Sequedilla
G. Bizet - Carmen - árie Micaely
G.Verdi – Trubadůr – árie Azuceny
R. Wagner - Lohengrin - árie Elsy
W.A.Mozart - Kouzelná flétna - árie Paminy
J.Offenbach – Barcarolle
A.Dvořák - árie Rusalky „O měsíčku“
A.Dvořák - árie Ježibaby „Čury mury fuk“
B. Smetana - Prodaná nevěsta - árie Mařenky

Program je akustický.
Délka programu : 70 - 80 minut čistého času, možné s pauzou. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Call
Send SMS
Add to Skype
You’ll need Skype CreditFree via Skype